prevnext
Menu

Yurtbay Seramik – Seramik Karo Çeşitleri

Yurtbay Seramik - Seramik Karo Çeşitleri

Yer Karoları Yüksek sıcaklıkta fırınlanmış karodur. Bu sebepten dolayı duvar karolarına göre teknik özellikleri daha iyidir. TS EN 144411 Grup BIb standardı uygulanmaktadır. Yurtbay Seramik tarafından üretilen yer karoları, standardın gerektirdiği üretim standart değerlerinden daha dar aralıklarda üretilmektedir. Kullanım alanına göre yer karosu seçiminde kaymazlık ve aşınma dayanımı sınıfları dikkate alınmalıdır. Bütün iç mekanların duvar ve zeminlerinde ; ayrıca kapatılmış balkon ve teras v.b. mekanların iç ve dış duvarlarında ve zeminlerinde kullanılabilir.

Duvar Karoları Yer karosuna göre daha yüksek % su emme oranına sahiptir. Yalnız iç mekân duvar yüzeylerinde kullanıma uygun karo türüdür. TS EN 144411 Grup BIII standardı uygulanmaktadır. Yurtbay Seramik tarafından üretilen duvar karoları, standardın gerektirdiği üretim standart değerlerinden daha dar aralıklarda üretilmektedir. Duvar karoları zemin ve dış cephe uygulamalarında kesinlikle kullanılmamalıdır. Bütün iç mekanların, iç duvarlarında kullanılabilir.

Sırlı Granit Diğer iki seramik karo (yer ve duvar karoları) türüne göre daha yüksek sıcaklılarda pişirilen sırlı granitler daha dayanıklı, aşınmaya daha dirençli ve % su emme oranı daha düşüktür. TS EN 144411 Grup BIa standardı uygulanmaktadır. Yurtbay Seramik tarafından üretilen sırlı granit karoları, standardın gerektirdiği üretim standart değerlerinden daha dar aralıklarda üretilmektedir. İç-dış mekânlarda zemin ve duvar uygulamalarında ve suya maruz kalan yerlerde rahatlıkla kullanılabilir. Kullanım alanına göre sırlı granit seçiminde kaymazlık ve aşınma dayanımı sınıfları dikkate alınmalıdır.

Porselen Karo Diğer seramik karo türlerinden ve doğal granitten çok daha iyi teknik özelliklere sahip; dış ve iç mekanlarda ayrıca dış cephe uygulamalarında rahatlıkla kullanılabilen seramik karodur. TS EN 144411 Grup BIa standardı uygulanmaktadır. Yurtbay Seramik tarafından üretilen porselen karolar, standardın gerektirdiği üretim standart değerlerinden çok daha dar aralıklarda üretilmektedir.

 

5 years, 2 months ago Yurtbay Seramik – Seramik Karo Çeşitleri için yorumlar kapalı